ההבדל בין בתי חולים רגילים למרכז גריאטרי (בית אבות)

בית אבות נבדל גם מבית חולים כללי רגיל, ההבדל הזה מתבטא בכמה צורות, אחת החשובות היא: הטיפול התרופתי, כך שבבתי חולים כללים הטיפול התרופתי המתמיד גורם להווצרות של זיהומים וחיידקים רבים, ובכך שהותה של אוכלוסית הגיל השלישי אשר סובלת מחסרים חיסוניים, לתקופה ארוכה בבתי חולים רגילים, מגבירה באופן עצום ובצורה מסוכנת את סיכויי ההדבקות.

בנוסף, בבתי חולים רגילים אנו נמצא רופאים כללים שמוכשרים פחות לטפל באוכלוסייה העדינה הזאת, מאשר במסגרת מרכז גריאטרי אשר נמצא שם רופאים מומחים בגריאטריה.  בהבדלים הללו טמון היתרון העיקרי של מרכז גריאטרי לטפל באוכלוסיית הקשישים.

חשוב לזכור תמיד שלכל קשיש יש את התנאים והקריטריונים החשובים עבורו, ולכל אחד יש את המצב הבריאותי והתפקודי הייחודי לו, וספציפי אם מדובר בקשיש עם דרגת מוגבלות גבוהה מאוד, מסיבות אלו קבוצת מוריה הציבה בפניה את היעד לעזור לכם למצוא בית אבות מתאים עבורכם או עבור יקירכם.

מלבד חולים המוגדרים כסיעודיים שבדרך כלל זקוקים לטיפול והשגחה צמודה בבית אבות סיעודי, קיימת הגדרה נוספת הנקראת חולה "סיעודי מורכב".

חולה סיעודי מורכב

חולה שעונה על אותם קריטריונים כמו החולה הסיעודי, אך מצבו אינו יציב והוא דורש טיפול מיוחד והשגחה רפואית סביב השעון. חולה סיעודי מורכב יכול להיות חולה הסובל ממחלה כרונית או ממארת, פצעי לחץ חמורים, חולי דיאליזה ועוד. הגדרת החולה כסיעודי או כסיעודי מורכב נעשית בהתאם לקריטריונים שקבע משרד הבריאות והבדיקה נערכת באמצעות קופת החולים או רופא מחוזי.

מוסד שמתאים בצורה טובה לחולים אלה הינו בית חולים סיעודי מורכב. חולה שהוגדר ככזה מתקשה בביצוע מטלות יומיומיות בסיסיות: קימה ושכיבה, הלבשה, רחצה, אכילה ושתיה, ניידות ושליטה על הסוגרים, בית חולים סיעודי מורכב מספק את התמיכה והשירות הדרוש לחולה מסוג זה.

הבדל בין בית חולים גריאטרי לבית אבות

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם ב:

כיצד לבחור בית אבות סיעודי

בתי אבות שמופעלים על ידי מוריה

מהם הגדרות תפקודיות לגיל השלישי

כתיבת תגובה