בתי אבות סיעודיים

עמוד זה מוקדש להענקת מידע בסיסי בכל הנוגע לבחירה של בית אבות סיעודי ובחירה של מחלקה סיעודית בבית החולים. כאן תקבלו את האינפורמציה החשובה שתסייע לכם לבחור את המוסד הסיעודי הדרוש: מאפייני האשפוז הסיעודי, אפשרויות למימון השירות ופרטים נוספים. בכל שאלה או בעיה ולקבלת מידע נוסף, הרגישו חופשי ליצור עמנו קשר וצוות היועצים המקצועיים של מוריה ישמח להעניק לכם ייעוץ והכוונה בעת בחירתכם במוסד סיעודי ממגוון בתי אבות שהקבוצה מפעילה.

מי צריך בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי או מרכז גריאטרי הינו מוסד המיועד לקשישים הזקוקים לסיוע ולהשגחה צמודה. כאשר מדובר בקשיש קרוב ויקר ללבכם הזקוק למסגרת המתאימה לו, סביר להניח שתעשו הכל כדי לבצע את הפעולה הנכונה ולמצוא עבורו את הפתרון הטוב ביותר. כיום קיימות אפשרויות רבות הנבדלות זו מזו בהיקף הסיוע ובפרמטרים רבים אחרים ולכן מומלץ לברר ולוודא מראש את כל הפרטים הקטנים. קבוצת מוריה מתמחה כ-20 שנה בתחום הסיעוד ובענפיו השונים. מטרתה לספק שירותים ועזרה לקשישים באמצעות אנשי מקצוע מובילים בתחומם וצוות יועצים מנוסה.

בתי אבות סיעודיים מיועדים לכל מי שנבדק על ידי מבחן הערכה תפקודי (ADL), ונמצא כי הוא עונה על הקריטריונים של הגדרת "מצב סיעודי". מצב סיעודי מוגדר כמצב שבו בריאותו ותפקודו של האדם ירודים כתוצאה מתאונה, מחלה או ליקוי בריאותי ובשל כך הוא מתקשה לבצע באופן עצמאי פעולות יומיומיות בסיסיות (לפחות 50% מן הפעולה), ביניהן:

  1. לקום ולשכב.
  2. להתלבש להתפשט
  3. להתרחץ.
  4. שליטה על סוגרים
  5. ולהתנייד לבדו
  6. אכילה ושתייה.

כמו כן, בית אבות סיעודי מהווה פתרון גם למי שעל פי קביעת רופא מומחה בתחום הנפש, סובל מתשישות נפש המוגדרת כפגיעה בפעילות הקוגניטיבית של האדם וירידה ביכולות האינטלקטואליות שלו, וכתוצאה מכך נדרש להשגחה צמודה ברוב שעות היממה.

בית אבות סיעודי מספק תנאים נוחים למאושפזים, בדגש על אווירה נינוחה ויחס חם, על מנת להפוך את השהות בו לנעימה יותר. יש להבחין בין בית חולים סיעודי המיועד לחולים סיעודיים בלבד ואינו כולל מטופלים שאינם סיעודיים, לעומת מחלקה סיעודית הממוקמת בתוך מבנה של בית אבות רגיל.

קשישים סיעודיים בקבוצת מוריה:

בבתי אבות סיעודיים בקבוצת מוריה תמצאו צוות רפואי מקצועי ואיכותי, אחיות וציוד רפואי מתקדם שיעניקו למטופלים סביבה נעימה, נוחה ואופטימאלית ויסייעו למטופל לבצע את פעולות היומיום בהן הוא מתקשה.

איך בוחרים בית אבות סיעודי

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם ב:

ההבדל בין בתי חולים רגילים למרכז גריאטרי (בית אבות)

מה חשוב לבדוק לפני בחירת בית להורים שלכם?

איך בוחרים בית חולים גריאטרי סיעודי ?