שאלות ותשובות

בתי אבות ומוסד סיעודי לקשישים יכולים בהחלט להיות עניין מבלבל – בעיקר מבחינת היבטים של מימון מהמדינה, אישורי משרד הבריאות, זכויות וכיוצא באלו. מסיבה זאת אנו בקבוצת מוריה מפעילים שירות לקוחות שגם מספק מענה נרחב ואישי לכל השאלות שלכם, כולל ליווי אישי ומותאם משלבי הבירור הראשוניים ועד הקליטה המוצלחת של יקיריכם באחד מבתי הרשת. חוץ מזה, הכנו עבורכם דף שאלות נפוצות, עם תשובות כמובן.

 1. שיחת התעניינות וייעוץ ראשוני
 2.  פגישה עם יועץ מקצועי לבירור צרכים
 3. סיור במרכזי החברה
 4.  סיוע במימוש זכויות ממשרדי הממשלה
 5. ליווי מלא ומעקב צמוד בתהליך קליטה והסתגלות הקשיש במוסד שניבחר על ידיכם.

** היעוץ ניתן ללא עלות וללא התחייבות

 

לאור המודעות שלנו במעבר של הקשיש למסגרת חדשה הוא רגיש ומשמעותי עבורכם, חשוב לנו שתקבלו אוזן קשבת וליווי מקצועי לאורך כל הדרך ע"י היועצים המקצועיים אשר יעניקו עבורכם כל סיוע אפשרי באבחון ובבחירת מסגרת מתאימה ליקירכם, הכולל בדיקה וקבלת מידע על אפשרויות מימון בית אבות ועוד..
 • עובד זר הוא גבר או אשה אשר הגיעו ממדינה מעבר לים כמו: תאילנד, פיליפינים , וכיוצא בזאת על מנת לסייע לאדם סיעודי להתנהל 24/7 בכל אחד מהפעולות היום-יומית הנדרשות לו וכל זאת תמורת תשלום.
  לעומת מטפל סיעודי אזרחי ישראלי הוא ישהה עם המטופל מספר שעות מוגדרות בכל יום ולא 24/7
ההבדל המרכזי בין שתי אופציות הדיור נעוץ ברמה התפקודית המאפיינת את ההתנהלות השגרתית של בני הגיל הזהב החיים בכל אחת מהמסגרות.
דיור מוגן הוא עבור אוכלוסיה בעלת תפקוד עצמאי לחלוטין שלא זקוקה לכל עזרה סיעודית לעומת בתי אבות בגלגולם קמו במטרה לתת מענה לקשישים שכן זקוקים לליווי סיעודי בפעולות שגרתיות כמו שכיבה, לבוש, רחצה הליכה ועוד..
ניתן להייתעץ איתנו לגבי התאמת ההורים לכל מסגרת, התקשרו עכשיו 072-3944490

התשובה לשאלה זו היא מאוד אישית ותלויה במצב הפרטני. באופן כללי, כאשר המשפחה מזהה ירידה מהותית באיכות חייו של הקשיש בלי יכולת מעשית של המשפחה לתת לכך מענה (וזה טבעי ומענה אמיתי הוא בידי אנשי מקצוע!), אז בהחלט יתכן ומעבר לבית אבות או מוסד סיעודי הוא הפתרון הנכון אשר יאפשר לקשיש איכות חיים טובה ומכובדת יותר.

שאלה מצוינת ולא פשוטה עבור רבים מאוד בישראל. פרמטרים טכניים המהווים חלק חשוב בהחלטה על בית האבות המתאים הם:

 • שתנאי ותשתיות בית האבות / המוסד הסיעודי מתאימים לקשיש מבחינת צרכיו.
 • עלות בית האבות, עם או ללא אפשרויות מימון חיצוניות, מתאימה לתקציב המשפחה.
 • שמיקום בית האבות מאפשר הגעה נוחה ושוטפת לבני המשפחה.

מעבר לכך, חשוב לבחור בית אבות אמין, מפוקח כהלכה ואשר פועל במקצועיות, איכות וכבוד בכל היבט ובעיקר בהתנהלות הישירה מול הדיירים.

קראו מאמר בנושא – איך בוחרים בית אבות

קבוצת מוריה מחזיקה בכל האישורים הרגולטוריים של משרד הבריאות וביטוח לאומי ופעילה בתחום מוסדות הסיעוד מעל 27 שנה. הקבוצה עומדת בתקני האיכות המחמירים ביותר. בנוסף, הרשת עצמה מפעילה מערך פיקוח קפדני ונוסף לפיקוח הממשלתי ובכל בתי הרשת מוצע שירות ייחודי של אחים מוסמכים העורכים ביקורי לילה כדי לוודא שהדיירים מקבלים מענה מלא לצרכיהם.

זהו נושא מעט סבוך ומורכב לעיתים, למרבה הצער. ניתן לקבל מימון מהמדינה ו/או קופות החולים לשהייה בבית אבות סיעודי, אך לא בכל מקרה ובמקרים רבים התהליך הבירוקרטי מול המוסדות הינו ארוך. בקבוצת מוריה נעשה תמיד הכל כדי לסייע לכם להשיג את מלוא הזכויות להם הקשיש זכאי.

 • קשישים עצמאיים ומתפקדים אינם זכאים למימון ממשלתי או מטעם קופ"ח.
 • קשישים המוגדרים תשושים מקבלים סיוע כספי ממשלתי מסוים, בתנאי שהמשפחה עומדת בתנאי ההכנסה ובהתאם להחלטות הרשות המקומית הרלוונטית.
 • קשישים סיעודיים ותשושי נפש זכאים למימון משרד הבריאות, תלוי במבחן הכנסה למשפחה.
 • נכי צה"ל ומשפחות שכולות עשויים להיות זכאים לסיוע כספי מטעם משרד הביטחון.

בכל אחד מבתי קבוצת מוריה צוות שירות לקוחות המעניק לדייר ולמשפחתו ליווי צמוד ואישי בכל התהליך – משלב קבלת ההחלטה הראשונית ועד הקליטה המוצלחת בבית. השירות הוא חלק מתפיסת השירות של קבוצת מוריה והינו ללא תשלום. התהליך מתנהל בצורה מסודרת מכל בחינה והקשיש מתחיל מיד לקבל את הטיפול לו הוא זקוק.

 • נשים מגיל 62
 • גברים מגיל 67
 • בגילאים מוקדמים יותר לרוב יידרש מימון מלא של המשפחה.
 • מטופלים סיעודיים / תשושים / תשושי נפש צעירים יכולים לקבל מימון ממשלתי לאחר ועדת חריגים מטעם הגופים הממשלתיים הרלוונטיים.

יש לכם עוד שאלות? רוצים לדעת למה כדאי גם לכם להצטרף למשפחת קבוצת מוריה?
צרו קשר היום ונשמח לעזור.

 מלאו את הטופס ונציגינו יחזור אליכם בהקדם