fbpx

מטפלים סיעודיים 

תוכן העניינים:

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של מטפל סיעודי, כשבישראל מדובר לרוב בגבר או אישה ממדינות דרום מזרח אסיה כמו הפיליפינים או תאילנד.

אנחנו במוריה עוזרים לאלפי ישראלים במציאה והתאמה של מטפלים סיעודיים, והצוות הסיעודי שלנו כולל מאות אנשי מקצוע מיומנים ומסורים.

אם מעניין אתכם לקרוא עוד על נושא הסיעוד בכלל ועל האפשרות לעבוד עם מטפלת סיעודית ישראלית, המשיכו לקרוא כי המאמר הזה הוא בשבילכם.

מטפלים סיעודיים - מי הם ומה הם עושים?

מטפלים סיעודיים הם אנשי מקצוע אשר למדו את מקצוע הסיעוד. במהלך לימודיהם הם רכשו ידע והשכלה בתחום הטיפול באנשים אשר זקוקים לעזרה בביצוע המשימות היומיומיות שלהם. המטפלים עוזרים לאדם שעליו הם משגיחים בביצוע פעולות בסיסיות כמו לקום מהמיטה, לרדת במדרגות, לאכול ולשתות. הם גם הוכשרו לבצע מטלות אינטימיות יותר כמו עזרה בלהתקלח ולהתפנות בשירותים, צחצוח שיניים, גילוח וגזיזת ציפורניים. את הכל הם עושים במטרה לשפר את איכות החיים ולעזור למטופל שלהם לחיות את חייו בצורה הטובה ביותר שאפשר.

איש מבוגר בכיסא גלגלים

איזו הכשרה עוברת מטפלת סיעודית?

מטפלות סיעודיות ישראליות וגם זרות העובדות עם האוכלוסייה המבוגרת עוברות הכשרה מיוחדת שמלמדת אותן איך לענות על הצרכים של המטופלים שלהן. רוב המטפלות מתחילות את הקריירה שלהן לאחר שעברו בהצלחה לימודי סיעוד, אשר בדרך כלל נמשכים בין שלוש לארבע שנים. במהלך תקופה זו, המטפלות הסיעודית לעתיד לומדות קורסים בנושאים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, בקרת זיהומים ותזונה נכונה. בנוסף, הן גם צוברות ניסיון מעשי במסגרות קליניות, לומדות כיצד לבצע משימות כמו מדידת סימנים חיוניים ומתן טיפול אישי.
בחלק מהמדינות, המטפלות עשויות להידרש להשלים הכשרה נוספת כדי לקבל הסמכה לטיפול בדמנציה או סיעוד גריאטרי. כשאוכלוסיית הקשישים צפויה לגדול בשנים הקרובות, הביקוש למטפלות סיעודיות מוסמכות צפוי לגדול, ולכן אנחנו במוריה כבר עכשיו דואגים להן לתנאים מעולים מה שמושך אלינו את נשות המקצוע המיומנות והטובות ביותר.

מהם המאפיינים של מטפלת סיעודית מקצועית?

מכיוון שמטפלת סיעודית מקצועית היא מי שעומדת בחזית של הטיפול באוכלוסיה המבוגרת, בין אם בבית אבות או בין אם בטיפול סיעודי ביתי, אפשר לזהות בקלות מה הופך אותה למצוינת.

המטפלת חייבת להיות מסוגלת לתקשר היטב עם בני הגיל השלישי, להתמודד עם מצבי לחץ ולהגיב להם במהירות, להיות ממוקדת בפרטים הקטנים וכמובן — שיהיה לה לב גדול.

מטפלת או אחות סיעודית צריכה גם להיות מסוגלת להתמודד עם משימות שהן מעט פיזיות כמו הרמה מהמיטה לכיסא או לעמוד למשך זמן ממושך. כמו כן, מטפלת סיעודית חייבת להיות מסוגלת למלא אחר ההוראות של האחיות והרופאים. מטפלת המתאפיינת בתכונות האלו היא נכס לכל צוות, ואלו המטפלות שאנחנו במוריה מעסיקים.

כמה עולה לשכור מטפלת סיעודית ישראלית?

התשובה הקצרה והתמציתית לשאלה זו היא — זה תלוי. אבל נשתדל בכל זאת להרחיב על מנת שתבינו יותר טוב מה קובע את המחיר של מטפלת סיעודית.
יש מספר גורמים שאתם צריכים לקחת בחשבון כשמדובר בעלות העסקת מטפלת סיעודית ישראלית.
הראשון הוא רמת הטיפול הנדרשת. אם מדובר בקשיש הזקוק לטיפול מתמיד, מסביב לשעון, אז מספר השעות הנדרש הוא גדול יותר ולכן התשלום יהיה גבוה יותר מאשר אם הוא זקוק רק לסיוע מדי פעם.

בנוסף, העלויות עשויות להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי של בית האבות. ככלל אצבע, בתי אבות הממוקמים באזורים פריפריאליים יהיו זולים יותר מאלה באזורים עירוניים.
לבסוף, חשוב לשקול האם יש השתתפות של המדינה, בדמות סיוע כספי כזה או אחר. במקרים מסוימים, המדינה תכסה חלק מעלות הטיפול הסיעודי וזה יכול לעשות הבדל משמעותי בעלות הכוללת של הטיפול.

להרגיש שאתם בידיים הטובות ביותר

אנחנו מעסיקים את המטפלות הטובות ביותר בישראל ומקפידים על כך שהן יהיו מקצועיות.

האחיות והמטפלות במוריה אוהבות את העבודה שלהן, הן עושות מעל ומעבר עבור המטופלים שלהן, ויוצרות הבדל אמיתי בחייהם של הדיירים. האיכות של הטיפול הסיעודי המסור שלנו שווה את העלות שלו, ואנחנו מפצירים בכם ליצור איתנו קשר אם תרצו לדעת עוד על מה שאנחנו יכולים לעשות בשבילכם.

מוריה בתי אבות

העלויות עשויות להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי של בית האבות ורמת הטיפול הנדרשת למטופל.

המטפלת חייבת להיות מסוגלת לתקשר היטב עם בני הגיל השלישי, להתמודד עם מצבי לחץ ולהגיב להם במהירות, להיות ממוקדת בפרטים הקטנים וכמובן — שיהיה לה לב גדול.

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן