fbpx

איך נדע אם המטפלת הסיעודית שלנו היא אדם ישר וטוב?

תוכן העניינים:

איך לבחור מטפלת סיעודית? מה לעשות אם הבנתם שהמטפלת שלכם לא אמינה? חשוב שתהיו מסוגלים לסמוך על המטפלת הסיעודית שלכם. בסופו של דבר, היא האדם שאחראי לבריאות ולרווחה של ההורים.

המלצות: אחת הדרכים המומלצות להבין את האופי של המטפלת היא לשאול אנשים אחרים שמכירים אותה. אתם יכולים לבקש לשוחח עם מטופלים אחרים, להתייעץ עם המשפחה והחברים שלכם שהיו בסביבתה ולשמוע מה הם חושבים על המטפלת המדוברת.

ביקורות: חפשו בגוגל ביקורות על המטפלת עצמה או על החברה המעסיקה אותה. אפשר גם לבקש לקבל עלייה מידע כמו היכן היא למדה ומה ההיסטוריה המקצועית שלה.

רושם ראשוני: כדאי גם לסמוך על תחושת הבטן שלכם. אם אחרי תקופה מסוימת אתם עדיין מרגישים משהו לא קשורה, מוזר, או שיש לכם ספקות, אולי כדאי להקשיב לאינסטינקטים שלכם.

איזה סימנים יכולים להעיד על כך שכדאי להחליף את המטפל הסיעודי שלכם?

מטפל סיעודית ביתית היא אדם שנמצא אצלכם בבית ואמורה להיות לצדכם ברגעים הכי אינטימיים. זה אומר שהיא חייבת להיות אמינה, ישרה, כזו שאתם יכולים לסמוך עלייה.

למרבה הצער, לא כל המטפלות הסיעודיות נוהגות בצורה אתית כפי שמצופה מהם. יש כמה דברים שיכולים להעיד על כך שהמטפלת הסיעודית שלכם אינו ישר כפי שהיא מציגה עצמה:

  • האם המטפלת שלכם מנסה למנועת מכם לדבר עם חברת הסיעוד או עם גורמים רפואיים אחרים? אם כן, ייתכן שהיט מנסה להסתיר משהו, או שהיא חוששת שתספרו על המתח ביניכם.
  • האם נראה לכם שהמטפלת שלכם מתעניין בצורה יוצאת דופן בדברים כמו כסף או תכשיטים? למרות שזה נורמלי לשאול או להתייחס לדברים כאלה, התמקדות מוגזמת בחפצים חומריים יכולה להיות סימן לכך שהמטפלת שלכם מעוניינת יותר לקבל משהו עבור עצמה מאשר בלתת לכם טיפול איכותי.
  • האם המטפלת שלכם מונעת מכם מידע באופן קבוע, או משקרת לכם? שוב, זה יכול להיות סימן לכך שהיא מנסה להסתיר משהו. אם אתם מבחינים באחד מהדגלים האדומים האלה, חשוב להעלות את הדברים בקול ולא לפחד לשתף אדם קרוב.

איך למצוא מטפלת סיעודית אחרת אם אתם מרגישים שאתם יכולים לקבל יחס טוב יותר?

אם אתם לא מרוצים מהמטפלת הסיעודית שלכם, תמיד אפשר לנסות ולמצוא מטפלת אחרת. יש כמה דרכים שונות לעשות זאת:

  • אפשר לבקש המלצות מחברים ובני משפחה שיכולים להמליץ על מטפלת או חברת סיעוד מומלצת.
  • אפשר לחפש באינטרנט, בקבוצות או בפורומים שבהם אנשים כותבים חוות דעת על חברות סיעוד. 
  • אם ידוע לכם על מטפלים סיעודיים מומלצים, תוכלו לפנות אליהם ישירות ולברר עוד מידע לגביהם.

בקבוצת מוריה, רשת בתי אבות ומטפלים סיעודיים בפריסה ארצית, אנחנו תמיד שמחים לעזור ולהציע מטפלים סיעודיים מחליפים, כולל מטפלת סיעודית ישראלית, או מטפלת סיעודית דוברת אנגלית או רוסית.

שאלות שכדאי לשאול לפני שבוחרים מטפל סיעודי חדש

כשרוצים לנסות להבטיח שהטיפול הסיעודי שתקבלו יהיה איכותי, יש מספר שאלות חשובות שכדאי לשאול לפני שמקבלים החלטה סופית:

  • כמה ניסיון יש למטפלת? האם יש לה ניסיון בטיפול בחולים עם המצב הספציפי שלכם? האם היא מסוגלת לספק את רמת הטיפול שאתם צריכים?
  • עד כמה המטפלת זמינה? האם היא יכולה להתחייב לספק טיפול בשעות שאתם צריכים? האם היא זמינה בסופי שבוע או בחגים?
  • האם יש למטפלת המלצות ממטופלים אחרים או מבני משפחותיהם?

בזמן שאתם שואלים את השאלות האלה, נסו להבין מה התחושה שאתם מקבלים מהמטפלת. האם אתם מרגישים בנוח במהלך השיחה איתה? האם אתם מרגישים שיש לה סבלנות, שהיא אדיבה, שהיא אכפתית?

מחפשים מטפלת סיעודית מחליפה? פנו לקבוצת מוריה

קבוצת מוריה מציעה סיעוד ביתי ממטפלות ומטפלים מוסמכים ומנוסים. אם אתם לא מרוצים מחברת הסיעוד הנוכחית או מהמטפל/ת שיש לכם היום, אל תהססו להתקשר אלינו. נשמח לעזור לכם למצוא מטפלת סיעודית שתוכלו לסמוך עלייה ולהרגיש שאתם בידיים טובות. 

לקריאה נוספת על טיפול סיעודי:

יש לכם שאלות?
תרצו לקבל עוד פרטים?

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים וייעוץ ללא עלות:

כתבות אחרונות:

איש מבוגר ומטפלת
חוק סיעוד

מטפלים סיעודיים 

אם הגעתם למאמר זה כנראה שאתם או אדם קרוב אליכם חושבים על הנושא של מטפל או מטפלת סיעודיים. אולי אתם אפילו כבר נעזרים בשירותיו של

קרא עוד »

הצטרפת בהצלחה לרשימת הדיוור שלנו!

אנחנו שמחים לראות שהתוכן מוצא חן בעינייכם :) במידה והוא תרם לכם ערך ויש לכם חשק לעזור לנו להגיע לעוד אנשים, נשמח לקבל מכם ביקורת חיובים בגוגל!

5/5
התחל שיחה בוואטסאפ
צריכים עזרה?
היי מה שלומך?
כאן מוריה... איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן